17. 4. 2024, 13:37
Simona Makaloušová

Konkrétní spolupráce s DAF TRUCKS CZ vznikla po dlouhé spolupráci se servisním dealerem vozidel DAF a to společností NAPA TRUCKS spol.s.r.o zastoupenou i dnes panem Ing. Jiřím Kojzarem (více jak 22 let).

DAF TRUCKS NV (centrála v Eindhovenu) je člen skupiny PACCAR, který má trh nejen v Evropě ale hlavně v severní Americe. DAF TRUCKS NV má již nastartovaný program spolupráce se školami v různých státech západní Evropy a v České republice se stala škola SŠA Holice pilotní v rámci tohoto programu.

V rámci pilotního programu jsme dostali nákladní vozidlo (tahač) DAF CF Euro 6 s motorem MX-11. Dále nám byl zpřístupněn DAF e-learning a další podpůrné prostředky pro výuku.

Dnes byly škole předány 2 motory o objemu 12,9 litru, první plní normu Euro 5 a druhý aktuálně vyráběnou normu Euro 6.

Motory budou sloužit k výuce v prostorách dílen naší školy.

Odhadovaná cena motorů je u prvního kolem 150 000,-Kč a u druhého 350 000,-Kč.

Veškeré výše uvedené vybavení je škole zapůjčeno na dobu neurčitou s příslibem postupné obměny za nejnovější možné modely a prohlubování spolupráce.

Dále v rámci projektu máme přístup do vzdělávacího programu pro mechaniky firmy DAF a došlo rámci spolupráce i k proškolení pedagogů školy (učitelé OV a odborní učitelé).

Předání se za DAF TRUCKS CZ účastnili:

Ing. Luděk Šlajer      ředitel

Ing. Tomáš Hlávka     ředitel servisních služeb

za NAPA TRUCKS spol.s.r.o:

Ing. Jiří Kojzar

radní Pardubického kraje pro školství:

Josef Kozel

za SŠA Holice: